izmir de ev temizliği yapan şirketler arasında nasıl seçim yapmalıyım


İzmir çalışma hayatının hızlı ve çok olduğu illerimizden biri. Bu çalışma temposu içerisinde ev hayatıyla çalışma hayatı arasına sıkışmış (özellikle bayanlar) bireyler ve bu bireylerin üstlenmesi gereken hem iş hem de ev hayatının sorumlulukları var. Öte yandan Türkiye’nin büyük üniversitelerinden Ege Ünv ve öğrenci evi temizliği. Durum bu haldeyken gerek zaman yetersizliği gerekse bedeni yönden bitkinlik ve ev temizliğine ihtiyaç.

Ev temizliğine zaman yok, hangi temizlik malzemesini evimin hangi bölümlerinde kullanmam gerek gibi bilgi eksikleri, ev ortamının hem çocuklarınız hem de sizin için hijyen şartlarının sağlanamamasının vermiş olduğu tedirginlik. Bu sorunların hepsine profesyonel bir yaklaşım temizlik şirketleri ve ev temizliğinde uzmanlaşmış personel.
İzmir de bu konuda büyük bir talep varken acaba İzmir de ev temizliği yapan firmalar bu konuda yeterli mi? Maalesef yetersiz.  Peki, nedir bu yetersizlikler;
1-Tecrübesiz temizlik personeli
2-Kalitesiz temizlik malzemeleri
3-Temizlik sektöründe olmayan kişilerce kara düzen yapılan temizlik ve haksız rekabet
4-Temizlik firmalarının personellerine meslek içi eğitimi eksik vermesi ya da hiç vermemesi
5-Temizlik hizmetini satın alacak müşterinin araştırma aşmasında kaliteli hizmet alabilmek için yeterli sorgulama yapmaması ya da fiyat odaklı araştırmalar ile ev temizliğini yapacak şirket seçimi
6-Kendisini temizlik şirketi olarak tanıtan aslında temizlik şirketiyle uzaktan yakından alakası olmayan kişilerin yeterli denetleme mekanizması olmadığından sektörden ayıklanamaması vb.
                                                                                                             
                                                                                                                                                         Saygılarımla;
                                                                                                                                                          Can UÇAN